Připrav se na opravu maturity na mém kempu!

Chceš poznat krásy Jeseníků, užít si dobrou partu a zároveň se v příjemném prostředí připravit na maturitu z češtiny v září? Mám pro tebe řešení! Ve dnech 15.–19. srpna pořádám letní kemp pro maturanty u nás v Jeseníkách. 

 

Zúčastnit se může kdokoli, pokud chce, ale primárně je akce určena pro zářijové opravující maturanty, a to zejména pro ty, které čeká (opět) didaktický test z češtiny – pro ty je akce jak dělaná, znáš to, prostě na míru!

Nejde ale jen o cermatovské testování, kterému budeme celkově věnovat několik velmi vydatných hodin. Připravím také slohová a tvůrčí cvičení, připomeneme si něco důležitého z literatury a především nás čeká mnoho dalšího – turistika, grilování a nejrůznější aktivity sportovní i zábavní, náročnější i odpočinkové. Ovšem vše je na tobě, nebude to výcvikový tábor pro speciální jednotky! Jde o to, že v areálu bývalého statku v malebné Štědrákově Lhotě, kde budeme pobývat, se toho dá dělat opravdu mnoho. A v okolí také! 

 

Shrňme si to hlavní v bodech:

Kdy? Od pondělí 15. do pátku 19. srpna.

Kde? Štědrákova Lhota 1, 789 63 Ruda nad Moravou, areál bývalého statku, fotky níže

Kdo? 10 maturantů + Běžící češtinář

Co? Čeština (8 lekcí a další aktivity spojené s jazykem), turistika, příroda, zábava, relax

Cíl? Poznat Jeseníky a češtinu, obojí si užít a v září mít z testu tolik bodů, kolik je třeba. 

Cena? 4 500 Kč (platba na fakturu, cena zahrnuje lekce, materiály, ubytování, snídaně, večeře, aktivity na místě, ale nezahrnuje výlety a výdaje s nimi spojené či obědy).

Přihláška? Stačí mi oznámit zájem na bezicicestinar@gmail.com, pak už vám řeknu.

 

Stálý program:

 • snídaně a večeře na místě (zajistím, pomoc uvítám, jistě se bude také grilovat)
 • dopolední a večerní lekce češtiny (mimo další hry spojené s češtinou)
 • především úlohy cermatovského typu, ale také slohová či tvůrčí cvičení, jistě se dotkneme i literatury
 • volitelné aktivity na místě: lezecká stěna, šipky, ping‑pong, badminton, kulečník, samozřejmě si můžeme zaběhat, možné využití digitální střelnice, vše dle chuti a domluvy :-)

 

Možné výlety:

 • Praděd – vrchol a okolí
 • Kouty nad Desnou – lanovka a nádrže Dlouhé stráně
 • Dolní Morava – stezka v oblacích, Sky Bridge 721
 • Jeseník – město + cestou např. Branná, Ramzová
 • Šumperk – město + případně rozhledna Háj
 • Severomoravská chata – pořádná procházka přímo ze Lhoty
 • Ruda nad Moravou – solidní koupaliště, velmi solidní pizza

 

Doprava tam a zpět:

 • Příjezd všech do Štědrákovy Lhoty ideálně do 15.00. Můžete přijet autem, místa je dost. Jinak ze Zábřehu se dopravíte vlakem do Rudy n./M., přímé vlaky jedou v 7.31, 9.31 a 11.31, 13.31, na nádraží v Rudě vás vyzvednu autem, pak už je to kousíček. Případně vás mohu vyzvednout až v Zábřeze (u nás se něříká v Zábřehu). Zbytek své cesty, tedy do Zábřeha či jinak, si naplánujte na www.idos.cz.
 • Odjezd všech během pátečního odpoledne, no stress, nikoho nebudu vyhánět, klidně si dáme ještě nějakou bonusovou lekci. :-)
 • Během výletů jako správní turisté využijeme vlaky a autobusy, které fungují dokonce v našich končinách, a rozhodně nohy. 

 

Dotazy a přihláška:

Pište, nebojte se, všechno můžeme probrat! A nebo jen oznamte svůj zájem. Obojí na: bezicicestinar@gmail.com

 

Pár slov navíc o místě pobytu:

Současný areál býval statkem, který stál už před 100 lety. Měla z něj být plně funkční různorodá střelnice, ale bratr, pravý lesák, aktuálně směřuje spíše k tomu, že půjde o pobytové plus zábavní zařízení (nebo jak to nazvat). Lesy s jeleny, rybníky s jesetery, sportovní vybavení, plně dostačující prostory pro spánek i výuku, kde milerád ubytuji a pohostím všechny účastníky kempu. Mrkni na fotky a klidně se ptej, jak již bylo řečeno.